ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9287468
*
nr 928 7468
Spegel
Rektangulär, höjd: 145
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 20:00:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 20:55:41
1
900 kr
1/12 17:52:56
2
900 kr
1/12 17:52:56
1
900 kr (Budbetjänt)
1/12 17:53:14
2
1.000 kr
1/12 17:53:59
1
Vinnande bud
1/12 19:02:23
3
1.500 kr
1/12 19:02:23
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 928 7468
Spegel
Rektangulär, höjd: 145
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 20:55:41 | 1 | 900 kr |
1/12 17:52:56 | 2 | 900 kr |
1/12 17:52:56 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/12 17:53:14 | 2 | 1.000 kr |
1/12 17:53:59 | 1 | Vinnande bud |
1/12 19:02:23 | 3 | 1.500 kr |
1/12 19:02:23 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27